درباره شهرک ولیعصر تبریز(ولیعصر شمالی)

ارسال شده توسط تبریزملک در: 1397/11/06


درباره شهرک ولیعصر تبریز(ولیعصر شمالی)

 کوی ولیعصر پیش از انقلاب اسلامی ایران بنا شده است. بانی این کوی یکی از زمین داران بزرگ اهل شهر خوی در استان آذربایجانغربی بود که باخرید زمینهای این منطقه از اهالی محله بارنج و باهمکاری گسترده ی شهرداری، کوی ولیعصر را احداث گردانید. کنسولگری کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان در مناطق شمالی این کوی قرار گرفته اند.

همچنین شهرداری منطقه ی ۵ تبریز در جنوب و یکی از ساختمانهای شهرداری مرکزی تبریز در مرکز  واقع شده اند . مرکز تجارت جهانی تبریز که به عنوان نخستین مرکز تجارت جهانی ایران شناخته میشود نیز در شمال این منطقه واقع شده است .

این کوی به دو قسمت ولیعصر جنوبی و شمالی تقسیم بندی میشود که از سمت ولیعصر شمالی به اتوبان پاسداران و از سمت ولیعصر جنوبی به اتوبان کسایی دسترسی دارد و از لحاظ دسترسی به تمام نقاط شهری در موقعیت بسیار مناسبی قرار دارد. این کوی از محله های گردشگری در شهرستان تبریز به شمار میرود و پذیرای بسیاری از گردشگران میباشد. مجتمع های تجاری و بازارهای زیادی در این کوی قرار دارد که محل خرید و گردش مردم شهرستان تبریز میباشد.

 

در قسمت مرکزی مکانی به نام سنگفرش میباشد که قدمت تاریخی دارد و از لحاظ تجاری در موقعیت بسیار مناسب قرار دارد که آرامش بسیار مناسبی در آن نهفته است. این منطقه یکی از نقاط پرجمعیت شهرستان تبریز میباشد که از نقاط بالاشهر تبریز به حساب می آید و بسیاز از اصول مهندسی شهرسازی در آن رعایت شده است

خرید آپارتمان در منطقه ولیعصر تبریز

 

رهن و اجاره آپارتمان در منطقه  ولیعصر تبریز