درباره محله شاهگلی تبریز

ارسال شده توسط تبریزملک در: 1397/11/06


درباره محله شاهگلی تبریز

 شاه گلی به معنای دریاچه شاه در زبان ترکی آذربایجانی است. پس از انقلاب ۱۳۵۷ نام این دریاچه به ائل گلی به معنای دریاچه مردم تغییر پیدا کرد .ایلگلی یکی از محله های قدیمی شهر تبریز میباشد که در ناحیه ی جنوب شرقی این شهر و در حوزه ی استحفاضی شهرداری منطقه ی ۲ تبریزقرار دارد.

محله ی ایل گلی در گذشته یکی از روستاهای پیرامون شهر تبریز به شمار میرفت که بعدها با رونق گرفتن ساخت و ساز در این منطقه به علت آب و هوای مناسب نسب به سایر نقاط شهر و وجود پارک بزرگ ایل گلی در این منطقه سبب رونق گرفتن قابل توجه این منطقه شده و این منطقه یکی از محله های بالای شهر و گران قیمت تبریز میباشد .
شاه گلی یا ائل گلی یکی از مهمترین گردشگاه های شهر تبریز است که در جنوب شرق آن و در ۷ کیلومتری مرکزشهر واقع شده است. این مکان در زمان آققویونلوها ایجاد شده و در دوره ی صفویان گسترش یافته است.
عمق دریاچه ی شاهگلی ۱۲ متر بوده و در محوطه ی آن قایقرانی انجام میشود. همچنین شهربازی )لوناپارک( و نیز غذاخوری و فست فود و کافی شاپ های متعددی در داخل این گردشگاه وجود دارد و دارای هتل و مسافرخانه و دارای دفتر جهانگردی فعال است. با احداث هتل پارس ایل گلی، این گردشگاه جنبه ی جهانی پیدا کرده است .
این قسمت از شهرستان تبریز از لحاظ دسترسی به اتوبان شهید کسایی در موقعیت بسیار مناسبی قرار دارد و این امتیاز ویژهای برای این منطقه محسوب میشود. این محله کوی های زیادی دارد که از لحاظ ساخت و ساز در بهترین و شیکترین وضعیت ممکن می باشد.
 
 
 
خرید آپارتمان در منطقه شاه گلی (ائل گلی) تبریز

 

رهن و اجاره آپارتمان در منطقه  شاهگلی (ائل گلی)  تبریز